haith001 haith001
  • 07-01-2022
  • Mathematics
contestada

80 bannas for 25c how would it cost

Respuesta :

mm1059
mm1059 mm1059
  • 07-01-2022

Answer:

20.0

Step-by-step explanation:

80*0.25=20

Answer Link

Otras preguntas

Please help me out here, Tysm! (This quiz cannot be retaken so try to put the best answer. Tysm)
Jim borrows $790 for 4 months. He pays a simple interest of 6%. How much interest must be pay? Around your answer to the nearest cent if necessary. ($150 is not
Earth Science - Volcanoes In Hawall, there is an active volcano named Kilauea (kill-a-waya). It is one of the most active volcanoes in the world. When plates in
Graph y=4sin pi/4 (x+3)+1
which famous Roman statesman and historian did Plutarch say, "he was his (son's) reading teacher, his law professor, his athletic coach. He taught his son not o
I need help(practice quiz)​
Which equation represents a function that is nonlinear?
Which of the following organizations created a monopoly and controlled all trade in and out of India in the early 1800s?A.the government of PortugalB.the Mughal
A 3-pound bag of bananas costs $2.88. What is the price per ounce?
how is my dp guys..... ❤️❤️❤️​