calebpbrooks calebpbrooks
  • 10-01-2022
  • Business
contestada

Madeline purchased 8 songs on iTunes for $1.29 each. What was the total amount she spent?

Respuesta :

lilymannering
lilymannering lilymannering
  • 10-01-2022

Answer:

$10.32

Explanation:

If one song costs $1.29, and she buys 8 of them, you would multiply 1.29 by 8.

Answer Link
ssacarafitions
ssacarafitions ssacarafitions
  • 10-01-2022

Answer:

it would be $10.32 in total

Explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Which type of poem is LEAST LIKELY to deal with a serious subject? A) an epic B) a haiku C) a ballad D) a limerick
A food processor for $149.50 cash, or $5.00 down and $10.00 per month for 15 months
Consider Michelle Obama's comment in a speech at the PHA Building a Healthier Future Summit: "We're skipping the gym so that we can drive the kids to school in
What law passed by congress in the first two decades of the nineteenth century upheld slavery?
How are ingenious rocks formed
Which cells in the seminiferous tubules regularly undergo mitosis?
The ________ is not adequate for searching through large arrays
Que significa la fiesta inti Raymi
∠AZB and ∠CZB are supplementary. The m∠AZB = 2x - 4 and m∠CZB = 8x + 4. What is the measure of each angle? A. m∠AZB = 32° and m∠CZB = 148° B. m∠AZB = 12° and m∠
Which properties make a metal a good material to use for electrical wires? malleability and reactivity conductivity and ductility ductility and malleability re