jtjt60884
jtjt60884 jtjt60884
  • 11-01-2022
  • Mathematics
contestada

Joel bought 1.25 pounds of apples. Apples cost $0.88 per pound. How much did Joel spend on apples?
​

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 11-01-2022

Answer:

$1.10.

Step-by-step explanation:

0.88 * 1.25.

Answer Link
natlone22
natlone22 natlone22
  • 17-03-2022

Answer:

$1.10

Step-by-step explanation:

1.25*.88

Answer Link

Otras preguntas

How do we assert the power given to us by the constitution?
whats the answer to this
How can taxes be used by the government to encourage or discourage the use of a certain good or service
A girl weighing 50 kgf wears sandals of pencil heel of area of cross section 1 cm^2, stands on the floor.An elephant weighing 2000 kgf stands on foot each area
6, 8, 8, 3, 2, 2, 3, 8 Mean Median Mode Range
using the kinetic theory of matter briefly briefly explain boiling​
what dose each part of the equation represent? pls help
Why don't private businesses often develop public goods? Why do we rely on the government to provide these?
I need help finding the volume of this figure.
Discuss the evolution of the civil rights movement. Did the federal government lead or follow in the movement? What forces most often initiated change? What div