emmaarriaga33
emmaarriaga33 emmaarriaga33
  • 11-01-2022
  • Mathematics
contestada

Shae spent $8.33 on seven Kit-Kats. If each Kit-Kat cost the same amount, how much does one Kit-Kat cost?

Respuesta :

jen4755 jen4755
  • 11-01-2022

Answer:

$1.19

Step-by-step explanation:

8.33 / 7 = 1.19 each

Answer Link
emmamadyson1 emmamadyson1
  • 11-01-2022
Answer is 1.19. hope that helped
Answer Link

Otras preguntas

Solve for x: 5x-2x=7x+2x-24
If a child develops regular exercise habits, what may likely occur later? The child will continue to exercise throughout life. The child will never want to exer
Planks cost $3 each and plywood sheets cost $5 each. Nick purchased 9 planks and 2 sheets of plywood. How much money did Nick spend all together? Explain how yo
In humans having dimples is a dominant trait.in order for a child to have dimples
What happens when More gases dissolve into magma
in which part of human eye have the most blood vessels?
What happens to the oxygen that is produced as a result of photosynthesis?
During transcription, enzymes bind to a molecule of DNA. Then, the enzymes unwind and separate the DNA's double helical strands. As the molecule unwinds, comple
whats 2.85 rounded to the nearest hundredth?
what is the key difference between a community and an ecosystem.