akaylajones217
akaylajones217 akaylajones217
  • 11-01-2022
  • Mathematics
contestada

Using the calculations for each ingredient:
How much did Hector's homemade sandwich cost?

Hint: Remember the total cost for the bread is $0.16.

A : 1.90
B : 2.00
C : 2.99
D : 1.74

Respuesta :

oaandresen
oaandresen oaandresen
  • 27-01-2022

Answer:

i think it is

Step-by-step explanation:

Winnie should buy the 12 pound bags.

Answer Link

Otras preguntas

using special right triangles, solve for x.
PLEASE HELP ME! I BEG YOU! ILL EVEN GIVE BRAINLIEST!! HELP ASAP!!!
Children "talking friendships into existence," and adults pursuing the "human career" of communication are scholarly descriptions that emphasize which of the ne
Please help. I’ll mark you as brainliest if correct!!!!!
La biblioteca está el museo
You design a tree house using a coordinate plane in which the coordinates are measured in feet. The vertices of the floor are (-2,-3), (-2,4), (5,4) and (5,-3).
Tameka can make 32 beads with 4 sheets of paper. Right now she only has 3 sheets of paper. How many beads can Tameka make?
Which measure is always the 50th percentile? mean median upper quartile
9-1-1 Math EMERGENCY PLS HELP WILL GIVE BRAINLY AND 30 points Pls solve just one queastion
What is the value of p?