tritonanderson084
tritonanderson084 tritonanderson084
  • 11-01-2022
  • Mathematics
contestada

Can anybody help me with my work

Can anybody help me with my work class=

Respuesta :

PERCYthePanda
PERCYthePanda PERCYthePanda
  • 11-01-2022

Answer:

$5.70

Step-by-step explanation:

Because the 5 pains cost $4.25, just divide the value by 5 to find the cost of a single pane ($2.85), then multiply that by 2 to find the value of the 2 new panes ($5.70)

Answer Link

Otras preguntas

Question: Which substance is a product of cellular respiration ?
1/4t + 3/5 = 2/5 - t
name the acid which are not sour in taste​
There are 12 crayons in a box. How many boxes will be needed for nine children if each child gets six crayons?
Which sentence from this story is an example of an allusion?
i need quick answer plz
please help me find the answers, I need to submit it by tomorrow!​
Write a summary on what happened in chapter 3 Beyond the bright sea by Lauren Wolk.
five different kinds of electrodes and explain all​
under what condition is phase rule applied​