alicesmith10785
alicesmith10785 alicesmith10785
  • 11-01-2022
  • Mathematics
contestada

At the market, 9 apples cost $4.00. How much does 10 apples cost?

Respuesta :

jaymiller1031
jaymiller1031 jaymiller1031
  • 11-01-2022

Answer:

$6.25

Step-by-step explanation:

Each apple is 2.25

Answer Link

Otras preguntas

Revolving balance credit cards are those in which consumers must do which of the following? Pay the entire balance every month Pay an annual amount Pay a portio
Why do most home buyers prefer a fixed-rate mortgage? Fixed-rate mortgages always provide the lowest possible interest rates. Fixed-rate mortgages allow early p
If the solution to the equation is x = -2, find the value of a 4x-2(x-a)= 14
Who controlled South Korea following World War II? A. The United States B. The United Nations C. Japan D. China
Who was the Cuban leader who overthrew a U.S.-backed dictator and established a communist regime on the island?
Why was the War Production Board created?
assume f(x)=-2x+8 and g(x)=3x. what is the value of (f+g)(-1)
Which country was a major provider of arms and supplies to North Vietnam during the war? A. China B. Australia C. United States D. South Korea
What measurements do you need to know to find the volume of a cylinder? a cone? a sphere?
How did Mesopotamia's first empires develop?