sharififardf
sharififardf
07-02-2022
English
contestada
how to improve my English?
Respuesta :
SalenaMd
SalenaMd
15-02-2022
Answer:
By reading more books, read subtitles in videos rather than listening
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 33+ )
Otras preguntas
coffee costs $18.96 for 3 pounds. what is the cost per pound of coffee?
Tariffs, import quotas, and embargoes are ways of A. lowering the prices on foreign goods. B. inspecting goods to be exported. C. limiting the goods brought in
Work out the height of a parallelogram of base 5cm and area 45cm2
y=0.013x^2 is it linear and is it proportional or nonproportional
what happened to western europe as the w. europe broke apart under barbarian invasions?
What is equivalent to 4/5
How to solve this: What fraction of a clockwise revolution does the hour hand of a clock turn through, when it goes from: 1) 12 'o clock to 6 'o clock 2) 3 'o
What is a song that praises the religious practice of polytheism? Write the lyrics.
whats the parts of the microscope
(3h-2m)(2h+m) multiple