hgri5769
hgri5769 hgri5769
  • 08-02-2022
  • Mathematics
contestada

her 200 points please answer

her 200 points please answer class=

Respuesta :

maddirob04 maddirob04
  • 08-02-2022
unit rate for $40 for 100 books is $0.40 and the unit rate for $75 for 250 books is $0.30. so the $75 for 250 books is better. to find unit rate you do 40/100 and 75/250
Answer Link
ericivangd ericivangd
  • 29-07-2022

Answer:

i agree!

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

an airplane flies at an altitude of 38,000 feet.as it nears the airport the plane begins to descend at a rate of 600 per minute . At this rate,how many minuets
Which of the following can be found in the epidermis? A. dead cells B. blood vessels C. hair follicles D. nerve cells
if fir trees: yew trees is 3:4 there are 18 fir trees how many yew trees
Which of the following words is the best close-up word? A. Plant B. Vegetable C. Zucchini D. Food
what is 1/4 X 5/16 equal
The shortest wavelength within the visible spectrum is _______ light. A. violet B. red C. orange D. blue
Overall, technology has had a beneficial effect on medical treatment.
how much is 2.billion in fraction form
Positive language can result in all of the following except ______? a. higher self-esteem b. stronger relationships c. polarization d. improved mood and attitud
Acids form __________ ions in water. a. hydrogen c. positive b. hydroxide d. both a and c