mmmckinney09
mmmckinney09
08-02-2022
Mathematics
contestada
Plase help me thanks you!
Respuesta :
lauren5617
lauren5617
08-02-2022
$12 x .30= $3.60 mark up so new price was $15.60.
$15.60 x .25= $3.90 discount, so the new price with discount would be $11.70
Answer Link
Tredaymc3
Tredaymc3
08-02-2022
$11.70 would be your answer
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 53+ )
Otras preguntas
Cupid bought some valentines for $2.50. How much did he pay in sales tax if the tax rate is 6.5%?
A salt dissolved in water forms _____.
Why does Percy suspect that Ares wasn't acting alone that he was taking orders from somebody? chapter 20 please help!
A clown bought 6 bags of round balloons with 24 balloons in each bag.The clown also bought 3 bags of long balloons with 36 balloons in each bag.How many more
what is a moral issue ?
difference between 645 and 738
A sales clerk is placing books side by side on a shelf. She has 12 copies of the same book. If the books cover 27.6 in. Of the shelf,how thick is each book?
specify three fractions with different denominators that have an LCD of 24 then arrange the fraction in order from least to greatest
What is 125.638 rounded to the nearest hundredth
A 36-ounce box of cornflakes cost $5.79 find the unit rate to the nearest cent per ounce.