itaylor28 itaylor28
  • 09-02-2022
  • Mathematics
contestada

Mrs. Jackson spends $ 18 for 3 pound how many was it per pound

Respuesta :

VioletKotovets
VioletKotovets VioletKotovets
  • 09-02-2022

Answer: 6 dollars per pound

Step-by-step explanation:

You just divide 18/3 and you get your answer! Give me brainliest pleass!

Answer Link

Otras preguntas

Granitic magma is very silica-rich true or false
What is the suffix of integrate
What plus what equals 500
write 15/4 as a mixed number
Is 3/4 equivalent to 6/8
can somebody please write word problem for my expression: 5+(4-1)
What effect did the Revenue Act of 1926 have on Americans?
write five names for 132
Describe the pervasive nature of "Jim Crow" laws. How was the system enforced, formally and informally?
What did Wilson hope to accomplish with the League of Nations?