endinn63 endinn63
  • 07-03-2022
  • Mathematics
contestada

one box of salt contains 2.5 pounds and cost 2.57 how much is the price per ounce

Respuesta :

alijabur669
alijabur669 alijabur669
  • 08-03-2022

Answer:

A2kg bag of sugar costs=5.099

Answer Link

Otras preguntas

11. Why don’t people in central Asia appear to have a clear race/nationality
What does object oriented programming language mean?
What kind of genre is the star spangled banner?
Assume that an mnc has a subsidiary in italy, which exports its products to various countries in europe. since all of the countries where it exports use the eur
_____ was a researcher who proclaimed that the behavioral findings of animal research could be applied to humans and did so with “little albert.”
3x + 2 = 38 Please help me.
What were the five lesson in the five people you meet in heaven?
Given f(x) = x − 7 and g(x) = x2 Find f(g(−1)).
How do I solve this 6x + 3 = 5x + 10
What is the most important message in an informational text