yestestestststststs1 yestestestststststs1
  • 07-03-2022
  • Mathematics
contestada

An art teacher is buying clay by the pound. The teacher buys
6 1/4 pounds of clay for 7.50.
How much will 8 1/4 pounds of clay cost?

Respuesta :

gar27day
gar27day gar27day
  • 17-03-2022

Answer:

$14.10

Step-by-step explanation:

hope this helps

Answer Link

Otras preguntas

Someone please help me I'm desperate. I'll also mark brainliest #1 The area of the composite figure is...#2 The area of the composite figure is...#3 The area of
You would use a back-to-back stem-and-leaf plot when you want to analyze the heights of the boys on the basketball team. False True
graph the function f(x)=-2/3 x+1
Please tell me how to solve this. if two people answer and one is the most specific, I will mark Brainliest.
Drag and drop the angle pairs to correctly match their description vertical angles complementary angles supplementary angles adjacent angles that are neither co
Descriptive Measures Instructions: Use the following data set to find the sample statistics for the following data set. (Round answers to the nearest hundredth,
a retailer purchased a camera for rs.1560 and sold it at 5% loss find the loss amount​
WILL CHOOSE BRAINLIEST!!!
3. Describe how the expanded power of the president affected the concept of checks and balances.
What is 2 7/10+4 1/10 in simplest form