blacksabbath3884 blacksabbath3884
  • 07-03-2022
  • Mathematics
contestada



A fun size bag of 24 Snickers candy bars cost $5. 28. How much does each candy bar cost?

Express the answer as dollars. Cents.

Respuesta :

snrichards08
snrichards08 snrichards08
  • 08-03-2022

Answer: $0.22

Step-by-step explanation:

all 24 snickers together cost $5.28 so diving 24 by 5.28 would get u the cost for each individual bar. 24/5.28 = 0.22

Answer Link

Otras preguntas

6 3/4 ÷1 1/8 HELP ME PLEASE
Salt from evaporated seawater has been formed from O a. artifical means O b. solution O c. volcanoes O d. magma
the two main forms of sacred renaissance music are the mass and the
Estimate the sum or difference 4/5 + 18/20 (1 point) 1. 1 2. 1 1/2 3. 2
PLEASE HELPPP YOU HAVE TO CHOOSE ABOUT 3 ANSWERS!!
Write a paragraph a about a Spanish person and how he or she contributes to Society. How does this Person influences you.
sorry List 5 examples of positive and negative numbers around us
Use the grouping method to factor this polynomial completely. 3x3 + 12x2 + 2x + 8 A. (3x2 + 4)(x+4) B. (3x2 + 4)(x+2) C. (3x2 + 2)(x + 2) O D. (3x2 + 2)(x+4)
Solve m=t/f-w for f........
This question is for someone who gave me brainliest so if u are not the guy I'm talking about and answer you r a bot.