devaughnnorthcu1547 devaughnnorthcu1547
  • 08-03-2022
  • Mathematics
contestada

A grocery store sells a bag of 4 oranges for $3. 64. How much would it cost for 6 oranges?

Respuesta :

charnerhoopes charnerhoopes
  • 08-03-2022

Answer:

$5.46

Step-by-step explanation:

4 / 3.64 = 6 / x

Answer Link

Otras preguntas

f(x) = x2. What is g(x)?
i dont know how to do this someone know the answer?
On 20/07/2019, "ABC" Company sold goods to customer "X" with a total value of $120.000 The customer pad 40% cash, and signed a 80 days, 10% note for the reaming
Given the points A(-4,-1) B(-2,-5) C(0,1) D(2,-3) What is the most precise name of this shape?
Using the information below compute the M1 money supply. Category Amount Currency and coin held by the public ​$ Checking account balances ​$ ​Traveler's checks
Can someone help me with this?
What happens when the sun emits more energy than normal
A 12-year-old boy is reported missing to police by his mother and father. He was playing outside in the yard all afternoon and when it was time to come in for d
take your time please.​
NO LINKS PLEASE!!!! What do you know about the Cold War? Who was involved? Why do you think it was called the “cold” war? What do you know about the 1950s? What