jcoleman7490
jcoleman7490 jcoleman7490
  • 09-03-2022
  • Mathematics
contestada

If 3 bananas and 8 apples cost $2.50, and if 7 bananas and 12 apples cost $4.00, how much do 10 bananas and 20 apples cost?

Respuesta :

is26307 is26307
  • 10-03-2022

Answer:

6.50

Step-by-step explanation:

adding the numbers 4 plus 2.50

Answer Link

Otras preguntas

Jerome was fired from his job after he allegedly downloaded proprietary business documents from the company server using another employee's login and password.
BEH.1 (LO 1), AP Craig Corporation purchased debt investments for $40,800 on January 1, 2022. On July 1, 2022, Craig received cash interest of $1,660. Journaliz
Describe the transformation of g(x) as it relates to the parent function f(x) F(x) = 4^x - 3; g(x) = 4^0.5x -3
As explained by Ann Fadiman in The Spirit Catches You and You Fall Down, to prevent the dab from touching its potential victims, the txiv neeb instructs their H
1. Do people who drink the caffeine equivalent of at least two cups of coffee (Group A) do worse on tests than those who drink less than one cup (Group B)? 2. D
The War of 1812 did what?
tlhamo ya nko ga e dupe
Peng Wei uses the boneless ink wash technique developed by her father in her own art. a. true b. false
What was one of the most significant architectural competition in the US in 1922, and who were 2 architects that did not win but whose submissions influenced th
[W]e cannot find substantial equality in the educational opportunities offered white and Negro law students by the State. In terms of number of the faculty, var