sophieavilaweeb sophieavilaweeb
  • 06-04-2022
  • Mathematics
contestada

It cost $4.68 for 3 pounds of chicken. What is the unit price? Solve

Respuesta :

silenttrxy
silenttrxy silenttrxy
  • 06-04-2022

Answer:

$1.56

Step-by-step explanation:

4.68/3 = 1.56

Unit price is $1.56

Answer Link
Аноним Аноним
  • 06-04-2022

Answer:1.56

Step-by-step explanation: 4.68/3=1.56

Answer Link

Otras preguntas

4. Some early mornings , dew drops can be found on grass or a car parked outside, but not on other materials such as the sidewalk. Why is that? the nighttime te
Need help asap under 3 mins
which shape has ten sides and angles ​
State the angle relationship and state the measure of each angle indicated that makes lines u and v parallel Thank you smmmmm I will mark you btw ! i posted thi
How many moles are there in 8.94*10^24 atoms P?
What is 4÷7 please help me
The two characterists of stars shown on an H-R diragram are absolute brightness and
Ethan is cutting a 36-inch sub into slices that are 2- inches thick. How many slices will he cut?
What is 4/9 increased by 1/3 ?​
The two characterists of stars shown on an H-R diragram are absolute brightness and