daishacar40
daishacar40 daishacar40
  • 06-04-2022
  • Mathematics
contestada

A shop charges `\$1.95` for a small `3`-ounce soft serve. 



What is the cost per ounce of soft serve?

Respuesta :

laurencraighead laurencraighead
  • 06-04-2022
0.65 because you divide 1.95 by 3!
Answer Link

Otras preguntas

Jabary is thinking of 3 numbers the greatest number is twice as large as the least number the middle number is 3 more than the least number the sum of the 3 num
is 5 and four fifths = 5.8
plzz help me on this write .219 in word form!?? plzz help me on that
Why do you think species become extinct?
Why is it important not to misuse or overuse antibiotics?
In return for trading only with them. Great Britain promised the colonies that they would _______________
What are the effects of sunlight on the aquatic life inhabiting the colorado river??
In which region of colonies did the Salem Witch trials take place?
Describe two structures that allow arthropods to breathe air.
who has written the series of THE SECRETS OF THE DROON and THE COILED VIPER