jasmynmejia
jasmynmejia jasmynmejia
  • 09-04-2022
  • Mathematics
contestada

it costs 42 dollars for 12 cookies how much is 1 cookie

Respuesta :

dogsinpants
dogsinpants dogsinpants
  • 09-04-2022

Answer:

$3.50

Step-by-step explanation:

if you divide 42 by 12 you get 3.5

Answer Link

Otras preguntas

Which of the following women started hull house a famous settlement house that offered sosial cervices to the urban poor in Chicago ?
A consultant charges $45 for each hour she works on a consultation, plus a flat $30 consulting fee. how many hours of work are included in a $210 bill for a con
Using gasohol or ethanol from corn in vehicles is an example of using _____ fuel.
A quantum of energy is the amount of energy required to do what
Help write essay about the experience and mistakes
Let D=​{2​,5​,7​}, E=​{2​,4​,5​,6​} and F==​{1​,3​,4​,5​,7​}. List the elements in the set D ∪ E.
Let W be the subspace of R5 spanned by the vectors w1, w2, w3, w4, w5, where w1 = 2 −1 1 2 0 , w2 = 1 2 0 1 −2 , w3 = 4 3 1 4 −4 , w4 = 3 1 2 −1 1 , w5 = 2 −1 2
Describe the temperature for the north and south pole for the year
Mrs. jones place 3 orders for school t-shirts. Each order has 16 boxes of shirts and each box holds 17 shirts. How many t-shirts does mrs. Jones order? Use part
A 28000 kg railroad freight car collides with a stationary caboose car. They couple together, and 20 percent of the initial kinetic energy is dissipated as heat