isacc9908 isacc9908
  • 08-05-2022
  • Mathematics
contestada

Yoko bought 22 pounds of flour for $9. How many dollars did she pay per pound of flour?

Respuesta :

EveryNameTaken
EveryNameTaken EveryNameTaken
  • 08-05-2022

For every one pound she paid 2.44 dollars

Answer Link

Otras preguntas

A student was given a pale blue transparent liquid in a beaker. The student gently heated the solution until the liquid had vaporized. Some blue crystals remain
Need help with the composition of functions. I have attached a screenshot of the question.
A meeting of people or organizations for a special purpose is a .
¿Cuál es la diferencia entre un fenómeno natural y un proceso social?
Write two to three sentences explaining how Ophelia changes over the course of the play. Include at least one plot event that causes Ophelia to change.sample re
What do waves transmit? (Points : 1) matter energy gravity sound water
What is the average acceleration of the particle between 0 seconds and 4 seconds? A. 0 meters/second2 B. 0.04 meters/second2 C. 0.06 meters/second2 D. 0.2
How does an object's mass differ when measured on the Earth and on the Moon? for earth & space science
what is one argument in favor of the tea act
. An important function of vitamin A is to a. be incorporated into the bile. b. help with blood clotting. c. act as an antioxidant. d. help form rhodopsin in th