aaronvilla1224
aaronvilla1224 aaronvilla1224
  • 06-06-2022
  • Mathematics
contestada

apples cost $3.99 for 3 lbs. Susan wants to buy 5 lbs. How much will it cost her?​

Respuesta :

sunstaranime
sunstaranime sunstaranime
  • 06-06-2022

Answer: $5.99 is the answer hope this helps!

Answer Link

Otras preguntas

The picture above shows onion root cells in various stages of mitosis. The arrow is pointing to a cell in -
A. Read the text. Then look closely at the image below."Data isn't information... Information, unlike data, isuseful. While there's gulf between data andinforma
Find the missing probability P(A) = 0.8 P(B) = 0.05 P(A or B) = 0.6 P(A and B) =
which one is correct?" would have she waited?"or "would she have waited? "​
Which of these is the best example of metaphor? A p e x 1.2.7
Find the measure of the angle, show work please! 30 points <3
Why do field researchers work with tribal healers in their search for new rainforest drugs
The slope of the line through the points is 2. Which statement describes how the slope relates to the height of the water is the pool?
1. The music now called Country Western music may be traced back to the new arrivals in the ____ areas
Which of the following is formed by the union of the internal jugular and the subclavian veins