dtbrooks5501 dtbrooks5501
  • 08-06-2022
  • Mathematics
contestada

Mrs cunningham wants to use rubber tiles to cover the floor of an indoor playground
what is the unit cost per ruber tile

Respuesta :

s19567 s19567
  • 14-06-2022

Answer:

the unit cost per rubber tile is $$$$$$$6

Step-by-step explanation:

..

Answer Link

Otras preguntas

a recipe cause for 4 cups of flour and 1 1/4 cups of milk how much milk do you use for 2 cups of flour
Use the information given to write an equation in standard form . slope is 4/7 and (1, 3) is on the line. If you can do it with point-slope method _________
A flocculation basin equipped with revolving paddles is 60 ft long (the direction of flow). 45 ft wide, and 14 ft deep and treats 10 mgd. The power input to pro
Fill in the gaps using the words below (60 points)
A hoop is rolling (without slipping) on a horizontal surface so it has two types of kinetic energy: translational kinetic energy and rotational kinetic energy.
What would happen if a lengthy, severe drought were to affect your community? And What impact would it have on individual lives?
When Uranium-238 decays, it emits 8 alpha particles and 6 beta particles before finally becoming stable daughter product; what is the atomic number and mass num
Calculate the change internal energy (?E) for a system that is giving off 45.0 kJ of heat and is performing 855 J of work on the surroundings.(pay attention to
what does entepreneir mean​
PLEASE HELP ON BOTH 2 AND 3