jessicaridley2009
jessicaridley2009 jessicaridley2009
  • 10-06-2022
  • Mathematics
contestada

I don’t understand how to solve these :(

I dont understand how to solve these class=

Respuesta :

Peachybro1
Peachybro1 Peachybro1
  • 10-06-2022

Answer:

A.

3.2

B.

3.66

Step-by-step explanation:

Okay so I inserted a picture showing how to do everything I hope you pass! Have a great day!! Also ignore the answer for b on the paper that one is innocent the one on here is right

Ver imagen Peachybro1
Answer Link

Otras preguntas

Why is it important to plan before solving a problem?
Someone who has the blood type AB had parents with _____ genes. incomplete dominant codominant heterozygous homozygous
A pack of 9 toilet rolls cost £4.23 A pack of 4 toilet rolls cost £1.96 Which pack gives the better value for money?
At tire depot a pair of new tires sells for $216.The manager's special advertises the same tires selling at a rate of $380 for 4 tires. How much do you save per
The nth term of a sequence is n2+1 What is the 9th term?
Click on the number until you find the right quotient. 36m 5 n 5 ÷ (12m 3)
The Wheel shop sells other kinds of vehicles. There are bicycles and go-carts in a different room of the shop. Each bicycle has only one seat and each go-cart h
In a special olymics,a team of 70 players was sent.Twenty percent competed in soccer.How many competed in soccer?
Orly uses 2 cups of raisins for every 8 cups of trail mix she makes. How many cups of trail mix will she make if she uses 12 cups of raisins?
What was a major result of the War of 1812