lkwkn
lkwkn lkwkn
  • 08-02-2017
  • Mathematics
contestada

Jane spent $6.70 on 24 pencils at the store. Her cost included $0.46 sales tax. How much did each pencil cost?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 08-02-2017
Here yo go hope this helped.
Ver imagen Аноним
Answer Link

Otras preguntas

who assassinated Archduke Francis Ferdinand
Does “follow your instincts”, “trust your gut” also means knowing your purpose? And, does “follow your dreams” means knowing your purpose?
in Niels Bhor's model of the atom, electrons move
140%of what numbers is 56
Important factors in determining the credibility of a health product manufacturer include __________.
When the Romans took control over the Jews, why did they allow the Jews to practice their religious beliefs?
What does "Write each power as the product of factors" mean? Pretend it's 3^3. Do I write it in expanded form like 3x3x3 or the actual answer?
Brunei is located on the island of __________. a. Borneo b. Irian Jaya c. Java d. Sumatra
Discuss 3 advantages and disadvantages of moocs
The surface area of a cube is 24 cm² what is the new surface area of a cube is the length of each edge of the cube is tripled