chancerichard702
chancerichard702 chancerichard702
  • 08-02-2017
  • Mathematics
contestada

Miranda is buying pencils and a writing pad for her adult writing class. The writing pad she wants costs $3.50, and each pencil is $0.15. She wants to spend no more than $5 in total for these items.

Respuesta :

AGthree
AGthree AGthree
  • 08-02-2017
i think it is $3.60 because $3.50 + .15 = $3.60

Answer Link
alissonfuman alissonfuman
  • 24-02-2021

Answer:$3.60

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

how to write a essay about singing as a career
I have 10 distinguishable socks in my drawer: 4 white, 4 brown, and 2 blue. In how many ways can I choose a pair of socks, provided that I get two socks of the
How many African Americans served in government at the national level?
Write a line function with a slope of 5 that passes through the point of (2,1)
the three-free-fifth compromise was included in the us constitution in order to resolve a conflict over the
Helppppppppp pleaseeeeeeeeeeee
Sharon and Dewey buy 2 burger combo meals, give a tip of $5, and spend a total of $23. How much does one burger combo meal cost? Be sure to label your answer wi
Most cylinder wear occurs at the top of ring travel true or false
??!?!??!?!?!??!?!?? giving brainliest !
What is the theme of House on Mango Street? (With reason why)