mathslordvictor mathslordvictor
  • 08-02-2017
  • Mathematics
contestada



Each morning of her five-day workweek, Jane bought either a 50-cent muffin or a 75-cent bagel. Her total cost for the week was a whole number of dollars, How many bagels did she buy?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 08-02-2017
3.75  ,,,,,,,,,,,,,,,,,,
Answer Link

Otras preguntas

After a year of mentoring, andrew is starting his own bakery. he has listened to all of his mentor's advice, especially about developing networks. to help him o
How do I simplify the operation?
only answer if you know 100%!! Solve and graph the inequality. 3n -10 ≥ 2
What makes béchamel one of the simplest sauces? A. it does not require heating B. it does not require cheese C. it does not require making stock D. it does
how does competition affect weaker organisms of a species ​
A geochemist examines a piece of metal that he found in the soil. He performs tests to identify the metal from its density, electrical conductivity, and melting
Help please!!!!!!!!!!
PLEASE ANSWERRRR!! (4 x 3) + (4 x 7) = 4 x (? + ?)
Jefferson and Hamilton differed on the question of whether or not congress could
it takes one bag of chocolate chips to make 72 cookies how many bags does it take to make 18 dozens​