OGMack
OGMack OGMack
  • 10-02-2017
  • Mathematics
contestada

Oatmeal cost 1.73 per pound how much would 2.6 pounds cost

Respuesta :

Nabeelpu Nabeelpu
  • 10-02-2017
cost 1.73 per pound 
find 
how much would 2.6 pounds cost
2.6×1.73
=4.498

Answer Link

Otras preguntas

True or False? -If two rectangles have equal areas, then they are congruent. -If two squares have equal perimeters, then they have equal areas.
You are using a bucket of water in a science experiment. You conclude that water is a liquid because...?
Which of the following steps is important to critical thinking?
What is each expression written using each base only once? (7.57)^ -4 X (7.57)^ 4 a. 8 b. 1 c. 0 d. 757^8
Andrew had $250 in his savings account. He deposited the same amount of money for each of the next 6 weeks. for the next 4 weeks, he deposited twice the money a
Solve for k k-10/2= -7
HELP QUICK PLEASE! am I correct on the one that has the answer's in the boxes?
Who was the First president of Nigeria?
An elephant herd travels 10 miles in 12 hours. Kamilia wants to know how many miles in one hour. Esau wants to know how long ti will take the herd to go one mil
Air pressure in a tire is maintained because the air molecules are?