jameyfoxyfuntime jameyfoxyfuntime
  • 09-09-2022
  • Mathematics
contestada

50 pounds of pet food for $37.99? what is the unit rate?

Respuesta :

333980 333980
  • 09-09-2022

Answer: 1.31613582522

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

A cutting tool several forces acting on it. One force is F=-axy^2 j , a force in the negative y-direction whose magnitude depends on the position of the tool. T
Which best describes the influence of byzantine culture on russian culture?
How to find the integral of (sinx+cosx)/(sinx-cosx)? [solved]
the most commonly used wiring method is wiring
Randall’s family drove to the beach for vacation. Assume they drove the same speed throughout the trip. The first day, they drove 130 miles in 2 hours. The seco
Describe the characteristics of a mesh network.
What is the halfway point between 12 and 13?
the word etymology describes? A) a part of speech B) the meaning of a word C) a term for a words origin D) the way a word should be pronounced
Describe the characteristics of a mesh network.
What is the Climate of upper mesopotamia