mariahkerns
mariahkerns mariahkerns
  • 09-09-2022
  • Mathematics
contestada

Aaliyah buys 3 1/2 pounds of lemons and 2 2/5
pounds of strawberries. About how much will
the lemons and strawberries cost?

Respuesta :

AddilynPrinkey AddilynPrinkey
  • 09-09-2022

Answer: to get the answer you will need more information

Step-by-step explanation:

this problem does not show how much strawberries or lemons cost separately so there is now possible answer

Answer Link
kaeyalover821 kaeyalover821
  • 09-09-2022
who would buy that many lemons and strawberries that is so silly
Answer Link

Otras preguntas

simplify 2- 5/8 and -2 3/5 A. -6 33/40 B. 4- 3/8 C. 4 3/8 d. 6 33/40
What is the equation of the line that passes through the point (3,-7) and has a undefined slope
The Changs received a delivery of fuel oil totaling 35.00 gallons. The oil cost $3.05 per gallon. What did the Changs pay for the delivery
The volume of this cube is 2.744 cubic meters. What is the value of t?
Place the following events in chronological order
Read the following excerpt from William Shakespeare’s Romeo and Juliet, identify the simile, and answer the question. ROMEO: The brightness of [Juliet’s] cheek
help me with the picture please
Which of these would be MOST LIKELY to occur as a result of Stalin's ideas regarding the press? A) the closure of all newspaper offices B) the nationalization o
The result of adding 14 to twice a number is the same as subtracting 8 from four times that number. Find that number.
Select the correct answer. Here is a question from the text aids: What is good about carob? OA. It has oxalic acid, which is good for skin. OB. It's nutritious