faheyhaley1 faheyhaley1
  • 10-02-2017
  • Mathematics
contestada

Pepsi products were five 12-packs for 14.75; how much do the haves to lower their price per 12-pack box to be equal to Coke"s sale per box explain all you calculation

Respuesta :

TonyTCool
TonyTCool TonyTCool
  • 10-02-2017
Sorry if this is late put each 12 pack cost $2.95. :)
Answer Link

Otras preguntas

Adding Polynomial Expressions. (SIMPLIFY#1(ab^2+13b-9)+(6-4a+3ab^2)+(a+7b)#2(9x^3-2x^2-x)+(3x)+x^3-4)+(x^2-3x)​
Shawn sells 36 vehicles in 4 weeks, Brett sells 56 vehicles in 7 weeks. Who sells more vehicles per week?
A restaurant owner installed a new automated drink machine. The machine is designed to dispense 530 mLof liquid on the medium size setting. The owner suspects t
Perpendicular to y = -3x - 1 and passing through (3, 4)
Basket golf balls on a miniature golf course contains 8 golf balls of which 2 are purple what is the probability that a randomly selected a golf ball will be pu
Hi please write what's in the comments as the answers! I want people to know the answers!! Tai Chi is often recommended as a way to improve balance and flexibil
what are the solutions
What is 7x+3x+8x=180
What is the connection between chemistry and synthetic materials?
Solve the system of equations: y = x-4 -2x + y = 18