dkreese74 dkreese74
  • 07-11-2022
  • Mathematics
contestada

Equation of a line in point- slope form, that passes through (1,-7) and has a slope of -2/3?

Respuesta :

Otras preguntas

the cost of 3 scarves is 81.75.what is the unit price?
write a paragraph using the following words: disorganized, organized, learn, teach, right, write, your and you're
what were Teddy Roosevelt's four main goals?
recreational time can come before our after school
At the market, 2.4 pounds of peas cost $1.68. How much does 1 pound cost?
GEOGRAPHY DATA HANDLING GRADE 12 TASK1 YEAR 2016
Multiply. Sarah gives each of five friends 1/8 of a pie. How much of the pie does she give them altogether? 3/4 5/8 1/8 1/40
How did the industrial revolution lead to colonization of Africa
Is 23 a prime, composite or neither
define living and non-living resources in the marine environment