zoeygw1389 zoeygw1389
  • 08-11-2022
  • Mathematics
contestada

Directions: Write an equation passing through the point and PARALLEL to the given line.
1. (4, 7); y = 3x+6

Respuesta :

Otras preguntas

the unit rate of $4.50 for 3 dozen apples
HELPPPPPPPPPPP ME PLEASEEE I NEED HELP will give brainlist, points, thank u, thanks on profile, and friend request and comment
BEST ANSWER GETS BRAINLIEST!! PLEASE HELP According to the Natural Resources Defense Council, bees account for 15 billion dollars in crops. Based on the context
Which country is home to the Indus Valley river system?
which of the following help pollution to occur? A. burning fossil fuels in cars and trucksB. spilling chemicals in riversC. oil spills in the oceanD. all the ab
is america an empire and explain why?
What is 12x squared factored
Can someone answer these questions for me please
list some examples of goods thay you might use at school
Which of the following statements about the Taklimakan Desert is true? A. It is located in northwestern Japan. B. It is located in northwestern Korea. C. It has