SJL05
SJL05 SJL05
  • 10-05-2017
  • Mathematics
contestada

the unit rate of $4.50 for 3 dozen apples

Respuesta :

saralovestosing
saralovestosing saralovestosing
  • 10-05-2017
I believe it would be 4.50x12  which is 54 :)
Answer Link
jeniferleiva01
jeniferleiva01 jeniferleiva01
  • 10-05-2017
For 3 dozen, it is = 4.50

So, for 1 dozen = 4.50/3 = 1.50

So, unit rate would be $1.50

Hope this helps!☺
Answer Link

Otras preguntas

The theory of a land bridge between South America and Africa as an explanation for similar fossils on the two continents is not supported today because _____.
what was the main reason that the birth rate in America declined during the great depression
Laura drove to the mountains last weekend. There was heavy traffic on the way there, and the trip took hours. When Laura drove home, there was no traffic and
What is 2.6 as a fraction or mixed number? Pls help
How was the African Iron Age different from other religions
How did manifest destiny impact whites, African Americans, and native Americans
Why do scientist divide the earth into to layers
How to write 12.87 minutes as a fractional number
Lin has a marble that 5/8 inch wide. write the marbles width as a decimal. SHOW YOUR WORK
What's 93 divided by 4 and need work to prove that I did it