ybchon ybchon
  • 07-01-2023
  • Mathematics
contestada

Nina uses 2/3 cup peanuts, 1/2 cup cashews, 3/4 cups pecans, and some raisins in a recipe that makes 2 1/4 cups of trail mix. How many cups of cashews are there per cup of trail mix?

Respuesta :

Otras preguntas

In the middle ages, the most important musicians were
The feeling known as euphoria is a common effect of alcohol. it gives a driver a false sense of
The temperature dropped from 75 degrees to 50 degrees. What was the percent decrease in the temperature? a. 33 1/3% b. 50% c. 66 2/3%
A cat moves from 3.0 m [E] to 2.0 m [W]. What is the cat’s displacement?
8 kg of potatoes and 5 kg of carrots cost $28 whereas 2 kg of potatoes and 3 kg of arrot cost $11.20.what is the cost of 1 kg of each item
Which is a highly infectious bacterial disease of the lungs? Lyme disease streptococcus meningitis tuberculosis
When your roommate says "we're out of detergent again" and you take that as a criticism, you are paying attention to which aspect of the message?
how many posters could we make if we have 12 cans of paint and each poster using one third of a can
What type of plate boundary would you expect at a strike-slip fault?
What type of claim is this ... Facebook should ban any user who engages in cyber bullying