katieargueta30
katieargueta30 katieargueta30
  • 06-03-2017
  • Mathematics
contestada

Peaches are 8 for $2. Jill bought 12 peaches. How much did she spend.

Respuesta :

rarrininger
rarrininger rarrininger
  • 06-03-2017
$2/8 = Each peach is $0.25
$0.25* 12= $3.00
Answer Link

Otras preguntas

Bonnie rode her skateboard 200 meters (m) in 30 seconds (s). Raul rode his unicylce 300m in 50s. Who traveled faster? how much faster?
Suppose you increase your walking speed from 5m/s to 15m/s in a period of 1 s. What is your acceleration?
Suppose you increase your walking speed from 5m/s to 15m/s in a period of 1 s. What is your acceleration?
A political map primarily shows A. Boundaries B. Population C. Landforms D. Symbols and patterns
B. Write the English of these sentences. 1. Ayer, yo salí de casa a las tres de la tarde. 2. Nosotros comimos un sandwich a las once. 3. Ella subió la escal
how does the vacuum between the inner and outer walls of a thermos bottle limit energy loss through conduction and convection?PLEASE HELP!!!!
What is true about scientific theories 1.New scientific theories can be formed to explain new phenomena. 2.Scientific theories are considered to be facts and ca
can some one help me with this will give brainliest
According to the apa division 47's publication graduate training and career possibilities in exercise and sport psychology, which academic departments typical h
you took out a loan of $1,200 with the principal pay off of $200 a month each month you paid 200 plus the interest at a rate of 12% a year compounded monthly