Lexi52816
Lexi52816 Lexi52816
  • 07-03-2017
  • Mathematics
contestada

Zach paid $0.79 for a 1.6,oz candy bar . What was the cost per pound

Respuesta :

sqwer2JESUS
sqwer2JESUS sqwer2JESUS
  • 07-03-2017
1.6 oz = 0.1 pound, $0.79/0.1 pound 
1 pound = $ 7.90 
Answer Link

Otras preguntas

how you say in french hey or how you doing?
PLEASE HELP I GIVE THANKS
What is 7.4% written as a decimal?
What natural phenomenon may have contributed to the decline of Mayan civilization?
what is the gcf of 30 and 54
Which word in the sentence make up the adverb phrase? The famous chef prepared a delicious meal in the tiny kitchen. A.Delicious meal. B.in the tiny kitchen. C.
How did fear of domestic communism affect American society during the Cold War?
4 teammates shAre 5 granola bars equally draw to show how much each person gets shade the amount that one person gets
Defone orbit and equator
At Cassie's cashew shoppe,a sign says,"today only:20% off anything."Maribel realizes that she has a coupon for 1/5 off the price of anything in the shop. Which