ZacharyFreeman35 ZacharyFreeman35
  • 09-03-2017
  • Mathematics
contestada

If one pound of gummy bears cost 2.20.How much does 1.6 pounds cost

Respuesta :

tiannabenson tiannabenson
  • 11-11-2020

Answer:

$3.03

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

What is this group of words called? ( If you are going to school) A: dependent clause B: independent clause C: prepositional clause D: particular clause
Easy Spanish Question A written description of one family member and one friend. Include the following information: The name of the person you are describing.
Please HELP! Remember to SHOW YOUR WORK! Thx
Solve the equation 1/8x=5
Which is a pure substance? A. sugar B. trail mix C. leaf salad D. sugar water
What is an important characteristic of waxes, and why is this valuable to living things?
Which sentence represents a hypothesis? environmental conditions affect the pollination of plants. boil 100 milliliters of water, let it cool, and then add 10
find the perimeter of a ruler that measures 12 inches by 7/8 inch.
Explain the difference between a biotype and a serotype.
Is this question impossible? If not help with a solution