audreannagarre
audreannagarre audreannagarre
  • 10-03-2017
  • Mathematics
contestada

marisol bought 20 peices of ribbion for $18. what would be the cost of 30 peices of ribbon

Respuesta :

kmarti3401
kmarti3401 kmarti3401
  • 10-03-2017
27 because 18 divided by 2 is 9 so you just add 9 more to $18
Answer Link

Otras preguntas

If R = 12 cm, M = 430 g, and m = 60 g , find the speed of the block after it has descended 50 cm starting from rest. Solve the problem using energy conservation
A child presents symptoms suggestive of tuberculosis, namely arespiratory infection with a productive cough. Microscopicexamination of the child's sputum reveal
Can the age at which an individual speaks his / her first words be used to predict the individual's mental ability?
What is the difference between inorganic and organic compounds?
If the first quadrant, you start at (6, 7) and move 5 units down what point do you end up with
In a contest in which 8 contestants are entered, in how many wayscan 5 distinct prizes be awarded?
A box of cereal states that there are 84 cal in a 3/4 cup serving what is the unit rate for calories per cup how many calories are there in 3 cups of cereal
A coat regularly cost $125 is put on sale for $75
S + 2M + 6L + 7J How many terms does this expression have ?
which part of the passage is most clearly the climax ​