Nookie01
Nookie01 Nookie01
  • 07-04-2017
  • Mathematics
contestada

Becca Buy 1.5 pounds of grapes and paid $3.72 what was the cost per pound of grapes

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 07-04-2017
3.72÷1.5=2.48
$2.48 per pound

Answer Link

Otras preguntas

what, in some states, is a valid reason for denying someone the right to vote?
writing equations i dont get it it says that C.S. lewis is well known as the author of the series of narnia .less well known is his full name.what fo the inital
How do you solve 5x - 10 = 3x + 2
how can you prevent the matter you use from becoming trash
jason deposits $5,000 in the bank that will pay him 4% simple interest annually if jason deposits no more than the initial $5,000 how much money will be in the
Colleen Truman earns a 4.5% commission on all sales. In June, her sales totaled $40,000. How much did she earn in commission?
Which formula represents a molecule with the most polar bond? a. CO b. NO c.HI d.HCI
what element electron configuration 1s2 2s2 2p6 3s2 3p5
Progressives wanted to take the power of choosing candidates away from political machines. One way they saw to accomplish this was to
According to the phylogenetic tree, from which domain did Eukarya evolve?