s0jfkmaddi7ncesseyhi s0jfkmaddi7ncesseyhi
  • 09-05-2017
  • Mathematics
contestada

The cost of 2 bottles of jam is $5.96. What is the cost of each bottle of jam?
$2.98
$3.96
$7.96
$11.92

Respuesta :

RiveraS073
RiveraS073 RiveraS073
  • 09-05-2017
each of the bottle jams cost $2.98
Answer Link
xdslipperytrug xdslipperytrug
  • 04-05-2021

Answer:

C

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

during what time period did Mohenjo Daro exist?
when you put together unequal groups , can you only add.
4(-5+2x)=36 what stands for x?
A survey of 1,000 people was done by New York Times. 80% of the people did not know the name of their representative in Congress. How many of the 1,000 people k
What are the formula to calculate applied force?
What fraction of a pound is forty pence?
which principle does the U.S. supreme court apply when it declares an act of congress unconstitutional
why was the house of burgesses important
This is the world's most populated urban center A)Tokyo B)Shanghai C)Hong Kong D)Seoul
What are equivalent fractions for one fourth