VirusFusion
VirusFusion VirusFusion
  • 08-06-2017
  • Mathematics
contestada

Aubrey buys 3 pens and 5 pencils for $15. She may also buy 4 pens and 6 pencils for $19. How much does one pencil cost?

Respuesta :

Francheskaa
Francheskaa Francheskaa
  • 08-06-2017
each pencil costs $1.5.
Answer Link

Otras preguntas

Who painted the image above?
music that "is composed for the appreciation of musical sound" and does not tell a story is called
Find the measure of the indicated angle to the nearest degree. 5 21 ?
(ii) Name one nitrogen containing fertilizer that is always applied in agriculture, but can pollute water. (01 mark)​
_____ is the full introduction of a complete marketing strategy and the launch of a product.
FInd Thesis statement in the book "Love from A-Z" In your own words no copy and paste
Where are simple sugars and amino acids absorbed into blood capillaries? Where are lipids absorbed into lacteals?
3. A 12 -foot-tall statue stands in the park and casts a shadow that is 18 feet long. How long is the shadow of a 3 -foot-tall child who stands next to the stat
Which equations represent circles that have a diameter of 12 units and a center that lies on the y-axis? Select two options. x2 + (y – 3)2 = 36 x2 + (y – 5)2 =
Find the quotient. 3 ÷ 2/5​