yfdgyygXhgz yfdgyygXhgz
  • 08-06-2017
  • Mathematics
contestada

You pay $4.50 for 9 bagels. What is the unit price ?

Respuesta :

spammyrach
spammyrach spammyrach
  • 08-06-2017
4.50 divided by 9 = 50 cents
Answer Link

Otras preguntas

Which statement is true? 6 is 3 times as many as 2
Indiquez l'article correct pour chaque phrase. Responses require correct use of: Accents Capitalization Punctuation Modèle Prenez-vous du thé glacé? Avez-vous l
what's the equation
The Dust Bowl occurred in what part of the United States.
A president wants to convince his fellow citizens to support entering a war overseas. Which of the following would be an effective use of ethos? A. Telling a sa
Which of the following details from the passage best supports the author's premise that war does not distinguish between military and civilian acts of battle?A.
Question 1 Complete the sentence by CONJUGATING a verb from the word bank. Word Bank: ir tener ser Sr. Rodriguez _______ sesenta años. (i th
What does Macbeth's vision of Banquo's ghost show about Macbeth's state of mind? A. That he is confident of getting away with the murder B. That he feels
Which statement best evaluates the use of a claim and reasoning?
"A switch passes data based on the MAC address."A. TrueB. False