rymshaanees
rymshaanees rymshaanees
  • 08-06-2017
  • Mathematics
contestada

if 3 apples cost 19 cents. How many apples can be purchased for 1.52$

Respuesta :

Funaroma
Funaroma Funaroma
  • 08-06-2017
The answer is 24 apples
Answer Link
Аноним Аноним
  • 08-06-2017
my answer -

24

P.s

Happy to help you have an AWESOME!!!! day (And this is not a high school question.)
Answer Link

Otras preguntas

Draw a diagram to show how two resistors R1 and R2 are connected in parallel.
give one equation that could generate the ordered pair (2,8)
What feature do veins have that arteries do not?
What does vena cava transport?
Mention two factors on which the amount of water reabsorbed by the kidney depends.
Show that one ampere is equivalent to a flow of 6.25*10^18 elementary charges
A circular pool cover has an area of  . What is the diameter of the pool cover?
What is universal indicator? What is its advantage?
Shauna leads a very inactive lifestyle,so she should eat more calories. True or false?
Describe how that koan relates to the practice of Zen Buddhism