jadereann5
jadereann5 jadereann5
  • 09-06-2017
  • Mathematics
contestada

Express each ratio as a unit rate. Round to the nearest tenth, if necessary.

$3 for 6 cans of tuna

Respuesta :

procastination
procastination procastination
  • 09-06-2017
$3/6=$0.50 per can of tuna
Answer Link

Otras preguntas

explain  fajan's rule
explain  fajan's rule
explain  fajan's rule
explain  fajan's rule
explain  fajan's rule
explain  fajan's rule
explain  fajan's rule
explain  fajan's rule
explain  fajan's rule
explain  fajan's rule