tyannalove13 tyannalove13
  • 06-07-2017
  • Mathematics
contestada

Jeff bought 15 granola bars for $30. How much does it cost per granola bar?

Respuesta :

jessepasillas
jessepasillas jessepasillas
  • 06-07-2017
$2!!!!!!!!!!! I believe
Answer Link
mandy661
mandy661 mandy661
  • 06-07-2017
It would be two dollars
Answer Link

Otras preguntas

Prompt Describe the following theories and how they contributed to the science of psychology: Empiricism Structuralism (and introspection) Functionalism Early e
please solve the equation 5x-4=31​
PLZZZ HELP MEE I GIVE BRAINLIEST AND MORE POINTS What are different ways we can tell/share our stories? 6 sentences please
What are some common Justifications for comitting a crime? If you were defending a person who committed the crime of murder what justification would you try to
What is the slope of the line that passes through the points (10, 8) and (-15, 18)? Write your answer in simplest form.
How can the provinces having more agricultural land contribute for the development in Nepal ?
What are the two major areas of agribusiness?
Which mechanism(s) of heat transfer will work in a vacuum? a) conduction b) convection c) radiation d) none of the above
Why should you cite any material you've used was not your idea or words?
A beam of EMW in air strikes a sheet of a glass at 75 degrees with the normal in air. You observe that red light makes an angle of 38.1 degrees with the normal