2009714
2009714
11-01-2024
Mathematics
contestada
9 apples cost $11.25. How much will 4 apples cost?
Respuesta :
aepeabody
aepeabody
11-01-2024
Answer: $5
Step-by-step explanation:
11.25/9=1.25
1.25x4=5
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 77+ )
Otras preguntas
Plants that flower once in their lifetime are known as ________. monoecious dioecious polycarpic monocarpic
What are Okazaki fragments and how they are formed?
The chain termination method of sequencing: uses labeled ddNTPs uses only dideoxynucleotides uses only deoxynucleotides uses labeled dNTPs
A seedling germinating under a stone grows at an angle away from the stone and upward. This response to touch is called ________. gravitropism thigmonasty thigm
The forked line and probability methods make use of what probability rule? test cross product rule monohybrid rule sum rule
Leimos el Libra a los ninos
Yallll what it is please
One law regarding underage drinking applies to all states: ___________ tolerance, which means there is a severe penalty for consuming ANY amount of alcohol and
Use distributive property to write an expression that is equivalent to 6(u+12)
White blood cells are also referred to as which of the following? platelets erythrocytes leukocytes megakaryocytes