tanmeemeeoueipk tanmeemeeoueipk
  • 09-08-2017
  • Mathematics
contestada

Lily paid $13.60 for 4 apples and 4 oranges. Each apples cost $0.40 more than each orange. What was the cost of one orange

Respuesta :

nebokaeley nebokaeley
  • 09-08-2017
$3 i believe so but yeah
Answer Link

Otras preguntas

what does √ 58 fall between
(1) Parrots are very intelligent birds. (2) Many people teach them to imitate human speech. Select the correct answer. Which transitional device should be place
Please help me i need this done asapSolve the following equation:a) 2x(3x+1)(4-2x)=0.b) x²(2x+1)(x-3)=0.​​
Joe is part of a penetration test team and is starting a test. The client has provided him a system on one of their subnets but did not provide any authenticati
Which phrase best completes the diagram? Presidential powers in Article Il of the U.S. Constitution Provides legal amnesty ? Commands the armed forces > O A.
They are painting my office today. Change it to Passive voice
–1/3(5/2g + 6h + (–4j))
The cost of a hybrid battery is \$2,100 carmen claims she needs to replace the hybrid battery after driving about 100, 000 miles. is carmen correct or incorrect
Consider the line y=4/3x + 3 - Find the equation of the line that is perpendicular to this line and passes through the point (-9, -5) Find the equation of the
-8z+(4.5)+3.5z+7y-1.5