korbinwilkinsen
korbinwilkinsen korbinwilkinsen
  • 10-08-2017
  • Mathematics
contestada

PLEASE HELP WILL GIVE A BRAINLIEST!!

Express each ratio as a unit rate. Round to the nearest tenth, if necessary.

$3 for 6 cans of tuna

a.
$1.25/can
c.
$2.00/can
b.
$18.00/can
d.
$0.50/can

Respuesta :

lilacajplays
lilacajplays lilacajplays
  • 10-08-2017
 D. 50 cents a can, Sorry if i dont help
Answer Link

Otras preguntas

Can someone help me on this please
chuyển động thẳng đều là gì
You are constructing a copy of . You choose a point, C, as one of the endpoints for the new line segment. What is the next step in the construction?
Put the steps for deriving the formula for the arc length of a circle in the correct order.
measures to control internal migration​
Place the LETTER in the smallest set that contains that value
A hunter walks 400m Up a hill which slopes at an angle of 20 to the horizontal. Calculate,correct to the nearest metre, the: a. horizontal distance he covered b
How are fundamental rights helping homemakers life?
In ΔABC, m∠A=a, m∠B=β, m∠C=y. AB = c, AC = b, BC = a. Find the remaining parts of each triangle if the following parts are given. a=6.00, b=7.56, y = 54°
Can someone help me on this please