mlopez330 mlopez330
  • 06-09-2017
  • Mathematics
contestada

Theo mom bought an 8 pack of juice boxes at the store for four dollars. Find the unit rate for the juice boxes

Respuesta :

Moonwalker7 Moonwalker7
  • 06-09-2017
4/8= 0.50

Each juice box cost 0.50 cents.


Hope this helps!
Answer Link

Otras preguntas

rewrite them in order to the largest and the smallest.                                                                6 tens 3 hundreds 8 ones?
Find a 3 1/2% commission on a sale of $2,500 I have no clue how to do this plz help thnx:)
Find a 3 1/2% commission on a sale of $2,500 I have no clue how to do this plz help thnx:)
Find a 3 1/2% commission on a sale of $2,500 I have no clue how to do this plz help thnx:)
What is the least common denominator between 5/6, 2/9 1/12, 3/8 5/9, 2/15
What is the least common denominator between 5/6, 2/9 1/12, 3/8 5/9, 2/15
Find a 3 1/2% commission on a sale of $2,500 I have no clue how to do this plz help thnx:)
rewrite them in order to the largest and the smallest.                                                                6 tens 3 hundreds 8 ones?
What is the least common denominator between 5/6, 2/9 1/12, 3/8 5/9, 2/15
Find a 3 1/2% commission on a sale of $2,500 I have no clue how to do this plz help thnx:)