mfarber mfarber
  • 06-09-2017
  • Mathematics
contestada

if I have meat that is 2.81 lbs. net wt. and the unit price is $4.49 lb. how much would I have to pay?

Respuesta :

rstlne
rstlne rstlne
  • 06-09-2017
(2.81 lbs.)($4.49/lb.) = $12.6169 --> $12.62
Answer Link

Otras preguntas

Why does the author make reference to the Queen of Sheba and King Solomon?
What are the units of density
Help me with these two questions, I’ll give brainliest
The data table below shows the mass of each planet relative to the size of the Earth. For example, Neptune has a mass 17.1 times larger than Earth. Based on the
Please somone tell me the right answer
According to broken windows theory which crime is considered as the first broke. Window
Cooking with Aunt Ethel what is your thoughts
hello please help i’ll give brainliest
Please help! I’m honestly confused!! Will mark brainliest
what is the answer to this problem?